Wyjazd samochodem do Anglii

Dzisiaj już chyba nikogo nie dziwi fakt, że zdecydowana większość Polaków decyduje się na wyjazd na stałe do Wielkiej Brytanii. Zaczyna się od “rozpoznania” sytuacji w tamtym kraju po to, aby w pewnym momencie przeprowadzić się tam na stałe.

Samochód na Wyspach Brytyjskich

Duża ilość naszych rodaków zabiera nie tylko ubrania, ale także własny pojazd, aby móc bez przeszkód poruszać się po obcym mieście. Może z czasem sprzedadzą swój samochód na korzyść innego, lepszego, ale na początku zostają przy tym, co mają. Z dwóch względów. Po pierwsze – brak funduszy na zakup nowego pojazdu. Po drugie – składka OC. Samochód, który jest zarejestrowany w Polsce musi posiadać polskie OC, nawet jeżeli będzie służył w innym kraju. Pamiętajmy, że za brak ważnego OC zostaną wymierzone kary finansowe. Nie zapominajmy także o tym, że w Polsce składka OC jest zdecydowanie tańsza niż na Wyspach Brytyjskich.

Odpowiednia polisa OC

Przy czym nie można zapominać o jednym, bardzo ważnym fakcie – polskie OC nie będzie mogło obowiązywać zbyt długo, jeżeli zdecydujemy się na stałe przenieść do Anglii. Na dodatek, jeżeli będziemy chcieli zmienić meldunek na angielski. Właściciel pojazdu musi posiadać meldunek w Polsce, aby móc wykupić polskie OC. Poza tym nie zapominajmy o tym, że ubezpieczyciel w warunkach umowy może użyć wyłączenia obejmujące wydarzenia za granicą. Chyba, że ktoś zdecyduje się na wykupienie krótkoterminowego OC dla swojego pojazdu za granicę, ale nie jest to oferta skierowana do wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. 

 

Zobacz inne:

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Kary za brak OC w 2022 r

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/