OWU – wszystko, co musisz wiedzieć

W celu zapoznania się z wybraną przez nas ofertą ubezpieczenia, zazwyczaj korzystamy z wiedzy konsultanta, czy opisu znajdującego się na stronie. Jednak aby mieć gwarancję solidnej ochrony, w pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się ze specjalnym dokumentem jakim jest OWU – „Ogólne Warunki Ubezpieczenia”. Czym on jest? Wyjaśniamy! 

 

Niewiedza nas nie usprawiedliwia w żadnej sytuacji. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń. Aby mieć gwarancję, że wybrane przez nas ubezpieczenie spełnia wszelkie warunki, należy przebrnięcie przez urzędowe pismo – nie jest to najprzyjemniejsza czynność, jednak konieczna. 

 OWU

Skrót OWU w rozwinięciu oznacza „Ogólne Warunki Ubezpieczenia”. To prawny dokument, który uwzględnia wszelkie najistotniejsze informacje, które dotyczą kupowanego ubezpieczenia – umowy zawieranej pomiędzy klientem a ubezpieczycielem. 

Co powinno obejmować OWU?

  • ważne pojęcia i ich definicje
  • zasady umowy
  • zakres ubezpieczenia
  • obowiązki – zarówno ubezpieczyciela, jak i klienta
  • wydarzenia za które nie zapłaci ubezpieczyciel.

Każda firmy jest zobligowana, aby udostępnić tego typu dokument klientom.

 

Inne wpisy:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/