Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy podróżnej?

Polisa dla turystów, którzy wyjeżdżają za granicę to całkiem normalna sprawa. Szacuje się, że zdecydowana większość Polaków decyduje się na jej zakup – nie tylko w obliczu światowego kryzysu pandemicznego.

Czas na polisę

Kiedy należy zdecydować się na wykupienie takiej polisy? Najlepiej jeszcze przed wyjazdem. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ ubezpieczenie zakupione poza granicami kraju zaczyna obowiązywać dopiero dwa dni później. Ubezpieczyciele chcą sobie zapewnić ochronę, że klient nie kupuje ubezpieczenia już po fakcie dokonanym, po jakimś przykrym wydarzeniu. Polisa podróżna, która zostanie wykupiona w kraju, zacznie obowiązywać od dnia wyjazdu podanego przez turystę. Uwaga! Ubezpieczenie podróżne można wykupić nawet kilka godzin przed wylotem i zacznie ono obowiązywać nawet w ten sam dzień – o ile kupujący nadal będzie znajdował się na terenie Polski.

Zakres ubezpieczenia

Na jaki zakres ubezpieczenia powinna zdecydować się dana osoba? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ jest to zależne od wielu czynników. W krajach, które są objęte chociażby wysokim ryzykiem ataków terrorystycznych, najniższa polisa może być niewystarczająca Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje do Włoch, to czynnik zagrożenia zmniejsza się. Aby móc wybrać dobrą polisę turystyczną, warto porozmawiać z ubezpieczycielem osobiście, podczas rozmowy telefonicznej, itd. Każda firma posiada wskaźnik, który jest pomocny przy szacowaniu dobrej polisy dla osób wybierających się w podróż za granicę. 

Inne wpisy:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/