Albania dla wszystkich turystów

Albania jest pięknym krajem, który stał się miejscem wycieczek wielu turystów. Wielu Polaków udaje się do tego kraju, który do tej pory znajdował się na liście miejsc zakazanych. O czym należy pamiętać przed podróżą do tego kraju?

Albańskie atrakcje

Jedziemy na wypoczynek, ale również po to, aby móc pozwiedzać. Na brak atrakcji i rozrywek w tym kraju na pewno narzekać nie będziemy. Każdy turysta powinien pamiętać o tym, aby zwiedzić przynajmniej kilka miasteczek. Libohova, Tepelena, Kruja, Saranda i Vlora – wszystkie te miasteczka leżą na terenie jednego kraju, ale można powiedzieć, że różni je dosłownie wszystko, co przyprawić może o zawrót głowy. Tak różnorodnej kultury, widoków chyba nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Miłośnicy leniuchowania koniecznie muszą poznać plaże, jakie znaleźć można nad Riwierą Albańską. Udany wypoczynek gwarantowany.

Ubezpieczenie podróżne

Podróż z Polski do Albanii samochodem trwa ok. 20 godzin bez przerwy. Można szybciej dolecieć tam samolotem. W każdym razie, przed wyjazdem nie zapominajmy o tym, aby wykupić polisę podróżną. Jest to kraj leżący na terenie Europy, ale nie obejmuje tam nas nasze tradycyjne ubezpieczenie. Karta EKUZ również tam nie obowiązuje. Wizyta u lekarza jedną osobę może kosztować ok. 50 euro, a co jeżeli będzie potrzebne skomplikowane leczenie? Pamiętajmy o tym, aby na czas wyjazdu zadbać o dobrą polisę turystyczną, gdzie zagwarantujemy sobie m.in. pokrycie odpowiednich kosztów leczenia, czy też ewentualnie transport medyczny do Polski.

 

Zobacz również:

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/