Brak ważnego OC

Każdy kierowca samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego, czy też innego pojazdu mechanicznego musi pamiętać o odpowiedzialności cywilnej. Nawet właściciele motoru muszą pamiętać o tym, aby na cały rok wykupić ubezpieczenie OC.

Szczególne przypadki odwołań

Za brak ważnego OC nałożona zostanie kara finansowa. Uwzględnia się szczególne przypadki odwołań, jeżeli kara finansowa zostanie nałożona. Wśród takich przypadków można wymienić chociażby trudną sytuację materialną. Uwaga! Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nikomu nie uwierzy na słowo. Chyba łatwo domyślić się dlaczego. W takich przypadkach należy złożyć nie tylko stosowne oświadczenie do UFG, ale także w odpowiedni sposób wszystko udokumentować. We wniosku można poprosić o odroczenie terminu płatności za OC. Można także wnioskować o rozłożenie opłaty na raty. Trzecie rozwiązanie to umorzenie opłaty w całości lub w części.

Kontynuacja ubezpieczenia OC

Jeżeli jesteśmy już właścicielami pojazdu z ważnym OC pamiętajmy o tym, że jest to polisa, która automatycznie się odnawia, co roku. Tylko w szczególnych przypadkach można wykupić OC krótkoterminowe, ale zdecydowana większość właścicieli pojazdów mechanicznych musi postarać się o polisę na cały rok. Jeżeli nie wypowiemy umowy OC przed jej wygaśnięciem, to zostanie ona automatycznie odnowiona, a my będziemy musieli opłacić składkę. Stosowne powiadomienie przyjdzie do nas listem. Warto więc pilnować tych terminów, jeżeli będziemy chcieli podpisać umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym na kolejny rok. 

 

Pozostałe wpisy:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/