Polisa od skutków burzy i gradu? Czy warto?

Nieoczekiwane warunki pogodowe, jak ulewa, wiatr, grad czy burza, są w stanie dotkliwie uszkodzić nasz samochód. Koszty związane z naprawą tych szkód mogą być naprawdę duże. Właśnie dlatego warto zapobiegać takim sytuacjom i pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, na wypadek gradu czy burzy.

 

Nasze auto narażone jest nie tylko w sytuacjach drogowych. Dużym zagrożeniem mogą się okazać także warunki atmosferyczne – te mogą zaskoczyć nas każdego dnia. Niestety nie mamy na nie wpływu – mamy jednak wpływ na odpowiednie zabezpieczenie naszego samochodu. 

Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu auta od skutków burzy czy gradu?

Gwałtowna burza jest w stanie mocno uszkodzić pojazd – a to na skutek drzew, gałęzi i znaków, które mogą wylądować na masce pojazdu. Z kolei grad jest w stanie spowodować duże i widoczne wgniecenia i zniekształcenia w karoserii. Koszty takich szkód mogą być naprawdę wysokie.

Czy autocasco będzie wystarczające?

AC to dobrowolne i dodatkowe ubezpieczenie pojazdu, na wypadek zdarzeń losowych. To oferuje wsparcie w momencie zniszczenia, utraty, czy kradzieży samochodu – mówi o zdarzeniach, które dzieją się poza nami. Szczegółowe warunki oraz zakres AC zawsze opisany jest w tzw. OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia. Należy jednak zaznaczyć, że w większości ofert ochrona w razie nieoczekiwanych zjawisk pogodowych to standardowy element polisy AC. Ochrona ta kryje się pod ogólnym pojęciem „zjawiska pogodowe”. 

Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie?

Najkorzystniej będzie znaleźć pakiet, który łączy OC i AC. Aby znaleźć takie rozwiązanie warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Kapryśna pogoda nie powinna niszczyć naszego samochodu!

 

Zobacz również:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/